Lato z komarami – gra karciana

Gry to najlepszy sposób na rodzinną rozrywkę. Najlepsze są takie, które można zabrać ze sobą wszędzie. Jedną z takich gier jest ,,Lato z komarami”. To idealna propozycja, żeby grać w dowolnym miejscu na świecie i wesoło spędzać wspólnie czas. 

Gry karciane w najlepszej księgarni – Lato z komarami

,,Lato z komarami” to gra karciana dla dużych i małych. Można zabrać ją ze sobą w podróż i grać w pociągu czy na plaży. Zasady gry są bardzo proste, nie są  wyzwaniem nawet dla najmłodszych graczy. Przypominają nieco te znane z popularnej gry ,,Uno”. Głównym zadaniem każdego z graczy jest opędzić się od natrętnych komarów. Nie pomoże żaden Bros, tu liczy się strategia, pomysłowość i umiejętność przewidywania zagrywek innych. Każdy z graczy musi jak najszybciej pozbyć się z rąk wszystkich kart. W kartonowym pudełku znajdziemy zrozumiałą, czytelną instrukcję, talię kart z komarami, którą przed rozgrywką należy dokładnie potasować oraz okrągłe żetony z punktami. Na początku każdy z graczy otrzymuje po sześć kart. Każda karta pełni w grze określoną funkcję. Najlepszym sposobem na przećwiczenie zasad gry jest rozegranie pierwszej, próbnej tury. Celem gry ,,Lato z komarami” jest pozbycie się wszystkich kart poprzez zagrywanie ich na wspólny stos oraz zgromadzenie jak najmniej ujemnych punktów w żetonach. 

Gra została stworzona przez firmę Egmont. Przeznaczona jest dla dwóch lub więcej graczy. Minimalny wiek to pięć lat, płeć nie ma znaczenia. Nie wskazana jest dla dzieci poniżej trzeciego roku życia.  To zupełnie nowa, rodzinna gra do plecaka. Jej kieszonkowe wymiary sprawiają, że staje się nieodłącznym kompanem każdej podróży.  Jako gra logiczna uczy sprytu, kształtuje spostrzegawczość, refleks oraz wpaja dzieciom zasady gry i dobrej zabawy. Rozgrywka toczy się w szybkim tempie, więc gracze muszą nadążać. Gra karciana ,,Lato z komarami” cieszy się wieloma pozytywnymi recenzjami dzieci i rodziców. To wspaniała rozrywka dla całej rodziny, która nigdy się nie znudzi. Nikt nie lubi komarów, ale tę grę polubi każdy.